Nešvar

Autor: Jakub Loucký <milan(at)mirovicko.net>, Téma: Informace, Vydáno dne: 18. 08. 2009

Posledních pár dní se tu rozmohl takový nešvar, a nejsou to sprostá slovíčka (ta tu ostatně byla odjakživa). Ano, jsou to cheaty, konkrétně cheatování dvou jedinců. Proto píšu tento článek, který snad většinu z vás dovede k zamyšlení.Tento server udržujeme v chodu pro vás všechny, abyste si tu mohli pořádně zahrát. Pořádně a hlavně férově. Každému je nepříjemné, když se tu objeví nějaký cheater. Kazí hru všem hráčům, dokazuje o sobě, že je to totální nicka a že není hodna toho, aby se na tento server ještě nekdy připojila.

Cheatování řešíme perma-banem, většinou s možností nápravy, pokud dotyčný slíbí, že nadále bude u nás hrát jedině s anticheatem sXe, který sráží možnost současného používání cheatů k nule.

Tohoto privilegia (a našeho projevu dobré vůle) se ale nedostane posledním dvoum hříšníkům - Kubesakovi a Serbosovi - a to hlavně proto, že cheatovali, aby škodili, ne jen proto, aby byli "nejlepšími hráči".

První jmenovaný odhalil kouzlo dynamické IP a myslel si, že se stal nedotknutelným. Já jsem ale záhy objevil kouzlo banu na celý IP rozsah, takže milý Kubesak má u nás útrum. Druhý jmenovaný byl asi velmi dotčen tím, že dostal nakopáno od NE-cheatera (byl jsem to já a žádný skiller :) ), tak si to druhý den vybral ne nevinných hráčích. Nenechal jsem to tak, Serbos dostal ban na server, a protože si začal z návštěvní knihy na našich stránkách dělat holubník (psal příspěvky pod nickem Kubesak a podněcoval pro-cheaterské názory), dostal perma-ban i na stránky. Neděláme to běžně, ale zde si to situace žádala.

Tyto exemplární tresty nemají nikoho zbytečně zastrašit, mají náš server ochránit od lidí, pro které tu prostě není místo. Mají také všem dokázat, že si od malé skupinky cheaterů nenecháme tzv. "srát na hlavu". Doufáme, že o těchto dvou individuích už nikdy neuslyšíme a (bláhově) si přejeme, aby se tu žádný cheater nikdy neukázal.

U tohoto serveru si zakládáme na tom, že míra cheatování je zde velmi nízká. Vždy budeme usilovat o to, aby to tak zůstalo. Server plný cheaterů můžeme rovnou zabalit...